Ingyenes szállítás FoxPost automatába 10.000 Ft feletti vásárlás esetén!

Minőségi női használtruhák megfizethető áron!

Vásárlási feltételek

Általános szerződési feltételek
Adatkezelési tájékoztató
Általános szerződési feltételek
Általános Szerződési Feltételek

A jelen Általános Szerződési Feltételek (a továbbiakban: ÁSZF) az Agroproduct Kft. (továbbiakban: Szolgáltató, eladó), és a Szolgáltató által a www.relovefashion.hu weboldalon keresztül nyújtott elektronikus kereskedelmi szolgáltatásokat igénybe vevő Ügyfél (a továbbiakban: fogyasztó, vevő, vásárló) jogait és kötelezettségeit tartalmazza. (Szolgáltató és Ügyfél a továbbiakban együttesen: Felek). Az ÁSZF minden jogügyletre és szolgáltatásra vonatkozik, amely a www.relovefashion.hu weboldalon keresztül történik, függetlenül attól, hogy annak teljesítése Magyarországról vagy külföldről, a Szolgáltató vagy közreműködője által történik.

A szolgáltató adatai:

Név: AGROPRODUCT Kft

Székhely: 5500 Gyomaendrőd, Munkácsy u. 8.

Levelezési cím: 5500 Gyomaendrőd Munkácsy u. 8

Nyilvántartásba vevő hatóság: Fővárosi Törvényszék Cégbíróság

Cégjegyzékszám: 04-09-000983

Adószám: 10248243-2-04

E-mail: info@relovefashion.hu

Telefonszám: 30/682-02-83

Honlap: http://www.relovefashion.hu

Bankszámlaszám: K&H 10402245-50526566-82821004

Adatvédelmi nyilvántartási szám: NAIH-74027/2014

Tárhelyszolgáltató adatai

Név: UNAS Online Kft.

Székhely: 9400 Sopron, Kőszegi út 14.

Elérhetőség: unas@unas.hu

Weboldal: unas.hu

Általános tudnivalók

A jelen ÁSZF hatálya kiterjed a Magyarország területén nyújtott minden olyan elektronikus kereskedelmi szolgáltatásra, amely a www.relovefashion.hu weboldalon található elektronikus áruházon keresztül történik. Az Online áruházban történő vásárlást az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény szabályozza.

Ön a megrendelése véglegesítése előtt köteles megismerni a jelen ÁSZF rendelkezéseit. A webáruházunkon keresztül történő vásárlással Ön elfogadja a jelen ÁSZF rendelkezéseit, és az ÁSZF maradéktalanul az Ön és az Eladó között létrejövő szerződés részét képezi.

A webshop szolgáltatásai elérhető minden felhasználó számára, regisztráció nélkül is.

A Szolgáltató az ügyfél megrendelését külön elfogadó e-mail útján fogadja el, melyben az ügyfelet tájékoztatja egyebek mellett a szerződés létrejöttéről, illetve a várható szállítás idejéről. Amennyiben nem kap megrendeléséről visszajelzést,kérjük, vegye fel velünk a kapcsolatot elérhetőségeink bármelyikén. A megrendelés leadását követően a szerződés, annak teljesítéséig szabadon és következmény nélkül módosítható, illetve lemondható. Erre telefonon és elektronikus levélben, továbbá a Fiókom/Rendeléseim menüben van lehetőség.

Vonatkozó jogszabályok

A Szerződésre a magyar jog előírásai az irányadóak, és különösen az alábbi jogszabályok vonatkoznak:

1997. évi CLV. törvény a fogyasztóvédelemről

2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről

2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

151/2003. (IX.22.) kormányrendelet a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról

45/2014. (II.26.) kormányrendelet a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

19/2014. (IV.29.) NGM rendelet a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól

1997. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról

2011. évi CXX. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2018/302 RENDELETE (2018. február 28.) a belső piacon belül a vevő állampolgársága, lakóhelye vagy letelepedési helye alapján történő indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394 rendelet, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról

AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet).

A szerződés nyelve, a szerződés formája

A jelen ÁSZF hatálya alá tartozó szerződések nyelve a magyar nyelv.

A Felek között az áru megvásárlásával magyar nyelven létrejött szerződés írásba foglalt szerződésnek minősül, a szolgáltató azt iktatja, és annak létrejöttét követő 5 évig őrzi.

Rendelés menete

A vásárolandó áruk lényeges tulajdonságait, jellemzőit, a konkrét árucikk információs oldaláról lehet megismerni. Ha a vásárlás előtt az áruval kapcsolatban kérdése merülne fel, ügyfélszolgálatunk készséggel áll rendelkezésére. Amennyiben a Webáruházban található bármely áru minőségével, alapvető tulajdonságával, használhatóságával kapcsolatban, a weboldalon közölteknél több információra van szüksége elérhetőségeinken keressen bennünket. A webshopban a szolgáltató részletesen feltünteti a termék nevét, leírását, a termékekről fotót jelenít meg. Nem vállalunk felelősséget fotózásból adódó esetleges színeltérések miatt.

A vételár mindig a kiválasztott termék mellett feltüntetett összeg, amely ha nincs külön jelölve, az általános forgalmi adót már tartalmazza. A termékek vételára nem tartalmazza a kiszállítás költségét.

A Weboldalról megrendelhető termékek árai változtatásának jogát a szolgáltató fenntartja azzal, hogy a módosítás a Weboldalon való megjelenéssel egyidejűleg lép hatályba. A módosítás a már megrendelt termékek vételárát kedvezőtlenül nem befolyásolja.

A rendelés során az adatokat értelemszerűen kell kitölteni. Csak a pontosan megadott szállítási és számlázási adatok alapján tudjuk a megrendelést teljesíteni.

Vásárlás:

A termékek kiválasztása után a bevásárlókosárban (a lap oldalán) megjelenik a kiválasztott termék. Amennyiben a rendelt termékek megfelelőek, kattintson a “Kosár megtekintése” gombra.

Ha törölni szeretné a terméket, akkor ezt a termék termék melletti kuka ikonra kattintva tudja megtenni.

Itt még tudja módosítani a termékeken, továbbá lehetőség van még kiválasztani a szállítás módját. Ha minden rendben, akkor kattintson a “Tovább a pénztárhoz” gombra.

Fontos, hogy amennyiben a szállítási cím eltér a számlázási címtől, ezt külön adja meg az ennek fenntartott helyen. Amikor ezeket kitöltötte, majd kiválasztotta a fizetés módják, klikkeljen a “Megrendelés elküldése” gombra.

A megrendelés leadása minden esetben a számla kiegyenlítését vonja maga után.

A megrendelés leadásával ön elfogadja a szerződési feltételeket.

Elküldött rendeléséről online kapcsolat esetén pár percen belül e-mailben kap visszaigazolást (amennyiben nem kapott levelet, kérjük tekintse meg a Spam mappában is). Probléma esetén kérjük vegye fel velünk a kapcsolatot telefonon vagy emailben.

Árak:

A feltüntetett árak magyar forintban értendők és tartalmazzák az áfa-t.

A csomagolóanyagok ára utáni környezetvédelmi termékdíj megfizetésre került.

Az áfa-s számlát minden esetben a csomagban mellékeljük.

Szállítási költség:

Szállítási díjaink az ország területén egységesek. Magyarországon kívüli szállítást jelenleg nem vállalunk.

 

 

Szállítási mód

Vásárlás összege  Szállítási költség

POSTA házhozszállítás / Postán maradó /

Posta Pont

8999 Ft-ig 1650 Ft
9000 – 17 999 Ft-ig 990 Ft
18 000 Ft-tól INGYENES
FOXPOST – csomagautomatába kézbesítés  9990 Ft-ig 950 Ft
10000 Ft-tól INGYENES

Utánvét díja: +350 Ft

Fizetési módok:

Utánvéttel. A vételár kiegyenlítése történhet a termék átvételekor a futárnak, vagy a postaponton / csomagautomatánál

Előre utalás: Az utalással történt rendelés esetén csak a vételár számlára érkezése után teljesítjük a megrendelést. Az összegnek 3 napon belül kell megérkeznie, ellenkező esetben a rendelés törlésre kerül.
Az átutaláshoz szükséges adatok:
AGROPRODUCT Kft.
Számlaszám: K&H 10402245-50526566-82821004
Adószám: 10248243-2-04
Cégjegyzékszám: 04-09-000983

Bankkártyával a Barion rendszerén keresztül: Az online bankkártyás fizetések a Barion rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a kereskedőhöz nem jutnak el. A szolgáltatást nyújtó Barion Payment Zrt. a Magyar Nemzeti Bank felügyelete alatt álló intézmény, engedélyének száma: H-EN-I-1064/2013.

Szállítási határidő:

A rendelések feldolgozása minden munkanap 07.00-14.00 óráig történik.
A hétvégén beérkezett rendeléseket a következő hét első munkanapján adjuk át a szállítónak. A szállításban előre látható késésről minden esetben tájékoztatjuk a megrendelőt telefonon vagy e-mail-ben. Várható szállítási idő: 2-5 munkanap. Nagyon fontos, hogy a relovefashion.hu- eltérő megállapodásának hiányában – a szerződés megkötését követően késedelem nélkül, de legkésőbb harminc napon belül köteles a fogyasztó rendelkezésére bocsátani (kiszállítani) a terméket.

Szállítás módja:

Házhoz szállítás esetén a megrendelt termékeket az MPL futárszolgálata szállítja Önnek a megadott címre, munkanapokon 08.00-16.00-ig.
Amennyiben Önnek kényelmesebb, választhatja a Postán maradó PostaPonti kézbesítést is.

Foxpost automatába történő szállítás esetén kizárólag előre utalás vagy azonnali bankkártyás fizetés választható!

Át nem vett csomagok esetén követett eljárás:

Amennyiben a vásárló nem veszi át a megrendelt és szállításra átadott árut és a jogszabályokban biztosított indoklás nélküli 14 napon belüli elállási szándékát sem jelzi az eladó felé, megszegi az eladóval kötött szerződését, amely alapján kötelezettsége az áru átvétele és ezzel az eladó teljesítésének elfogadása.

Az eladó jogosult a vásárlóval kötött szerződést a szerződésszegés miatt azonnali hatállyal felmondani és a sikertelen ki- és visszaszállítás költségét kötbérként érvényesíteni vásárló felé. A felek a szerződés felmondására elfogadják a vásárló által a rendeléskor használt email, mint kommunikációs forma használatát.

Ezen szerződés alapján a vevő a vételár kifizetésére,  és a termék átvételére köteles, a kiszállító futárszolgálattal köteles együttműködni a kézbesítés sikere érdekében, valamint köteles együttműködni a szolgáltatóval és tájékoztatni őt minden olyan lényeges körülményről, ami a szerződés teljesítésével kapcsolatos (Ptk. 6:215. § és Ptk. 6:62. (1) §).  Ennek értelmében a vásárlónak fizetési kötelezettsége keletkezik az alábbi esetekben.


A vevő köteles tájékoztatni az eladót, vagy annak megbízottját (Futárcéget) arról, ha valamilyen ok miatt nem tudja átvenni a csomagot vagy azt csak egy későbbi időpontban tudja megtenni.
A futárnak jelzett nyilatkozat nem tekinthető elállási nyilatkozatnak, mert az elállási nyilatkozatot közvetlenül az eladó felé szükséges írásban, elektronikus levélben, vagy elektronikus űrlapon benyújtani.
Ha a vevő nem jelzi elállási szándékát az eladó felé és nem veszi át a csomagot, és/vagy nem jelzi az akadályoztatását a webáruház felé, akkor megszegi a szerződésből és/vagy a jogszabályból fakadó kötelezettségeit. A vevő a fentiek szerinti kötelezettségszegése esetén kártérítés-kötbért köteles fizetni a szolgáltató felé a kövekezőek szerint:

A csomag sikertelen kézbesítését követően az eladó e-mailben tájékoztatja a vevőt a sikertelen kézbesítés tényérőlés a felmerülő többletköltségekről.

Amennyiben a vevő megtagadja a megrendelt termékek átvételét, vagy elmulasztja azt az első kézbesítési kisérlet alkalmával az eladó dönthet úgy, hogy csak előre utalás vagy online bankkártyás fizetés esetén szállítja azt újra ki, vagy fogad el új megrendelést a vevőtől.

A vevő az értesítés kézbesítése után köteles mihamarabb, de legkésőbb 48 órán belül felvenni a kapcsolatot az eladóval a szerződés sikeres teljesítése érdekében. 

Amennyiben a fogyasztó a fenti időtartamon belül nem veszi fel a kapcsolatot az eladóval, úgy az általános szerződésben foglalt szabályok alapján a vevő nem tesz eleget az együttműködési kötelezettségének, az eladó a vevő együttműködési kötelezettségének elmulasztása, a jóhiszeműség és tisztesség követelményének megsértése miatt a szerződést felbontja és a szerződésszegés a fogyasztó mulasztásából eredő szerzőségsszegés miatt keletkezett többletköltségeket a vevőtől kötbér jogcímen követelheti.

A vállalkozásnak bizonyíthatóan többletköltsége keletkezik abban az esetben, ha a vevő mulasztásából nem értesíti a vállalkozást ha valamilyen ok miatt nem tudja átvenni a csomagot vagy azt csak egy későbbi időpontban tudja megtenni és emiatt a csomag visszaérkezik az eladó címére, attól függetlenül, hogy az eladó külön felszámolta-e szállítási, logiszikai, raktározási, csomagolási költséget a vevő felé, vagy sem.  A vevő a szerződésszegéssel okozott károkért való felelősség általános szabályai szerint köteles megtéríteni a vállalkozás számára a szerződés megszegésével felmerülő költségeket. A vevő mulasztása miatt a vállalkozó telephelyére visszaérkeztett csomag többletköltségei:

  • Szerződésszegésből keletkezett kötbér 4500 Ft (Oda-vissza szállítás költségei, csomagolószer, csomagolási, logisztikai költségek)

 

Az át nem vett csomagok esetén alkalmazott jogszabályok

1. Ha a fogyasztó az elállási jogát nem a 45/2014 (II.26.) kormányrendelet 22. §-ban foglaltak szerint gyakorolja és a fogyasztó megtagadja, vagy ellehetetleníti a csomag átvételét, akkor Ptk. 6:156 §(1) bekezdés szerinti késedelembe esik, mert a felajánlott teljesítést nem fogadja el. A fogyasztó (vevő), ha nem jelzi elállását a 45/2014 (II.26.) kormányrendelet 22. §-nak megfelelően és nem veszi át a csomagot, nem is jelzi az akadályoztatását a webáruház felé, nem működik együtt az ismételt kézbesítésben, akkor megszegi a szerződésből és/vagy a jogszabályból fakadó kötelezettségeit. A késedelem jogkövetkezménye az, hogy a fogyasztó (vevő) a szerződésszegéssel okozott károkért való felelősség általános szabályai szerint köteles megtéríteni a webáruház számára az átvételi késedelemmel okozott kárt.

2. A szerződés alapján a fogyasztó (vevő) a vételár kizetésére, a dolog átvételére köteles, valamint köteles együttműködni a webáruházzal és tájékoztatni őt minden olyan lényeges körülményről, ami a szerződés teljesítésével kapcsolatos (Ptk. 6:215. § és Ptk. 6:62. (1) §). Ebben a körben a fogyasztó (vevő) köteles tájékoztatni a webáruházat vagy annak megbízottját a futárcéget arról, ha valamilyen ok miatt nem tudja átvenni a csomagot vagy azt csak egy későbbi időpontban tudja megtenni.

A bírói gyakorlat az ilyen tájékoztatási és együttműködési kötelezettségek elmulasztását szerződésszegésnek tekinti, ami kártérítési kötelezettséget eredményezhet.

Felhívjuk továbbá figyelmét, hogy az elállási jog gyakorlása nem mentesíti az elállás előtt keletkezett szerződésszegésből eredő esetleges kártérítés fizetési kötelezettségét.

Szavatosság:

  • Hibás teljesítés: A szolgáltató hibásan teljesít, ha a szolgáltatás a teljesítés időpontjában nem felel meg a szerződésben vagy jogszabályban megállapított minőségi követelményeknek. Nem teljesít hibásan a szolgáltató, ha az ügyfél a hibát a szerződéskötés időpontjában ismerte, vagy a hibát a szerződéskötés időpontjában ismernie kellett. Ingó dolog (termék) hibája esetén az ügyfél– választása szerint – kellékszavatossági vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

  • KellékszavatosságAz ügyfél a szolgáltató hibás teljesítése esetén a szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint. Az ügyfél – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül az ügyfél által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a vállalkozás költségére az ügyfél is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban az ügyfél viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a szolgáltató adott okot. Az ügyfél köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. A teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha az ügyfél igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a webshopot üzemeltető vállalkozás nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már az ügyfél köteles bizonyítani, hogy az ügyfél által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

  • Termékszavatosság: Az ügyfél – a vele szerződéses kapcsolatban lévő eladóval szembeni kellékszavatossági jog helyett – közvetlenül érvényesíthet termékszavatossági igényt az ingó dolog gyártójával vagy forgalmazójával szemben. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén az ügyfélnek kell bizonyítania. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek, vagy pedig, ha nem rendelkezik a szolgáltató által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Termékszavatossági igényként az ügyfél kizárólag a hibás termék kijavítását vagy kicserélését kérheti. Termékszavatossági igényét az ügyfél a termék szolgáltató általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. A szolgáltató kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy:
    • a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy
    • a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy
    • a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.

A szolgáltatónak a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.
A szolgáltató nem tartozik szavatossággal az olyan károkért, amelyek a kárveszély átszállása utáni hibás vagy gondatlan kezelésből, túlzott igénybevételből, illetve a meghatározottól eltérő behatásokból, illetve egyéb, a termékek nem rendeltetésszerű használatából keletkeztek.

A szavatossági igény esetén történő eljárás:

Az ügyfél kötelessége a szerződés megkötésének bizonyítása (számlával, vagy akár csak nyugtával).
A szavatossági kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek a szolgáltatót terhelik (Ptk. 6:166. §).
A szolgáltató az ügyfél nála bejelentett szavatossági vagy jótállási igényéről jegyzőkönyvet köteles felvenni. A jegyzőkönyv másolatát haladéktalanul, igazolható módon az ügyfél rendelkezésére kell bocsátani.
Ha a szolgáltató az ügyfél szavatossági vagy jótállási igényének teljesíthetőségéről annak bejelentésekor nem tud nyilatkozni, álláspontjáról – az igény elutasítása esetén az elutasítás indokáról és a békéltető testülethez fordulás lehetőségéről is – öt munkanapon belül, igazolható módon köteles értesíteni az ügyfelet.
A szolgáltató a jegyzőkönyvet az annak felvételétől számított három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóság kérésére bemutatni.
A szolgáltatónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

Elállás joga, menete:

Fogyasztó elállási joga

(1) Ha a vásárló fogyasztónak minősül, megilleti az elállás joga a távollevők között kötött szerződésekről szóló 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § értelmében a www.relovefashion.hu áruházban vásárolt termékek tekintetében.

(2) A fogyasztó elállhat a szerződéstől az telefonon, email címünkön, ill írásban 14 napon belül anélkül, hogy bármilyen indokot kelljen adnia erre vonatkozólag, vagy – ha a határidő lejárta előtt megkapta az árut – annak visszaküldésével. A fogyasztó az elállási jogát a termék értékesítésére irányuló szerződés esetében a (i) termék átvételének napjától számított 14 napon belül, (2) több termék szolgáltatásakor attól a naptól számított 14 napon belül, amelyen fogyasztó vagy a fogyasztó által megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy az utolsó termék átveszi, (iii) szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés esetében a szerződéskötés napjától számított 14 napon belül gyakorolhatja. Amennyiben a www.relovefashion.hu ezen tájékoztatási kötelezettségének nem tett eleget az elállási határidő tizenkét hónappal meghosszabbodik. Amennyiben a 14 napos határidő lejártát követő tizenkét hónapon belül a www.relovefashion.hu megadja a fogyasztónak a meghatározott tájékoztatást, az elállásra vagy a felmondásra nyitva álló határidő az e tájékoztatás közlésétől számított tizennegyedik napon jár le. Az elállás közlése vagy a kereskedelmi termék időbeni eljuttatása elegendő az elállási határidő betartásához.

(3) Amennyiben a fogyasztónak minősülő vásárló eláll a szerződéstől, köteles a terméket haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül visszaküldeni. A fogyasztó – a 11. § (2) bekezdésben foglalt eset kivételével – köteles a termék visszaküldésének közvetlen költségét viselni, ezen felül egyéb költség nem terheli. Áru visszajuttatása a következő címre lehetséges:

AGROPRODUCT Kft.

5500 Gyomaendrőd

Munkácsy u. 8

(4) Az elállási jog gyakorlására vonatkozó információt és nyilatkozat mintát a jelen általános üzleti feltételek 1. sz. mellékletében található.

11. § Elállás következményei

(1) Érvényes elállás esetén minden kölcsönösen kapott teljesítés visszatérítendő. Amennyiben a fogyasztó nem tudja visszatéríteni számunkra a kapott teljesítést, illetve csak részben tudja, vagy csupán a termék jellegének, tulajdonságainak és működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő eredően elhasznált, vagy nem működő állapotban értékcsökkenten tudja visszaadni, kötelessége az ebből eredő kárt megtéríteni számunkra.

(2) A fogyasztót terhelik a termék visszaküldésének közvetlen költségei.

(3) A fogyasztó által kifizetett összeget – ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is – haladéktalanul, de legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül utaljuk vissza. Ez a határidő az elállási szándék, kézhez vételekor kezdődik. Amennyiben a fogyasztó kifejezetten a legkevésbé költséges szokásos fuvarozási módtól eltérő fuvarozási módot választ, a www.relovefashion.hu nem téríti vissza az ebből eredő többletköltségeket. Termék adásvételére irányuló szerződés esetén a www.relovefashion.hu mindaddig visszatarthatja visszafizetendő összeg kifizetését, amíg a fogyasztó a terméket vissza nem szolgáltatta, vagy kétséget kizáróan nem igazolta, hogy azt visszaküldte és a tulajdonjog átruházása megtörtént (a kettő közül a korábbi időpontot kell figyelembe venni). A visszatérítés során a www.relovefashion.hu az eredeti ügylet során alkalmazott fizetési móddal egyező fizetési módot alkalmaz, kivéve, ha a fogyasztó más fizetési mód igénybevételéhez kifejezetten a hozzájárulását adja; e visszatérítési mód alkalmazásából kifolyólag a fogyasztót semmilyen többletköltség nem terheli.

(4) A felek eltérő megállapodása hiányában a fogyasztó nem gyakorolhatja az elállási jogot

12. § Felelősség

(1) A www.relovefashion.hu-t semmilyen felelősség nem terheli amennyiben a szállítási késedelem, illetve egyéb probléma a vásárló által pontatlanul és/vagy hibásan megadott adatokra miatt következett be,

(2) A kiválasztott termék adatlapján feltüntetjük a termék lényeges tulajdonságait tartalmazó leírásokat, a használati utasításokat azzal, hogy a kiválasztott termék tényleges tulajdonságairól részletesen a termékhez csatolt használati útmutatóból tájékozódhat. Az általunk forgalmazott termékhez a jogszabályi előírások keretein belül használati útmutatót csatolunk, azonban amennyiben véletlenül mégsem kapná meg a termékkel együtt kérjük ezt a tényt haladéktalanul, még a termék használata előtt szíveskedjen jelezni az ügyfélszolgálatunknak, és természetesen haladéktalanul pótoljuk.

1. melléklet

Elállási/Felmondási nyilatkozatminta

(csak a szerződéstől való elállási/felmondási szándék esetén töltse ki és juttassa vissza)

Címzett:

AGROPRODUCT Kft

5500 Gyomaendrőd

Alulírott/ak kijelentem/kijelentjük, hogy gyakorlom/gyakoroljuk elállási/felmondási jogomat/jogunkat az alábbi termék/ek adásvételére vagy az alábbi szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés tekintetében:

Szerződéskötés időpontja /átvétel időpontja:

Rendelés egyedi azonosító száma:

A fogyasztó(k) neve:

A fogyasztó(k) címe:

A fogyasztó(k) aláírása: (kizárólag papíron tett nyilatkozat esetén)

Keltezés

Panaszkezelés:

Bármilyen panaszával, észrevételével, forduljon bizalommal hozzánk az elérhetőségeinken,igyekszünk orvosolni problémáját, ha ez mégsem sikerül, a következő lehetőségek állnak a rendelkezésére:
Panasztétel a fogyasztóvédelmi hatóságoknál. Amennyiben Ügyfél fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosult panasszal fordulni a lakóhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A panasz elbírálását követően a hatóság dönt a fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról.
Békéltető testület. A termékek minőségével, biztonságosságával és a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából az Ügyfél eljárást kezdeményezhet a lakóhelye szerint illetékes szakmai kamara mellett működő békéltető testületnél. A békéltető testületek elérhetőségét itt találja:

Bács-Kiskun Megyei Békéltető Testület

Címe: 6000 Kecskemét, Árpád krt. 4.

Telefonszáma: (76) 501-525, (76) 501-532

E-mail cím: bekeltetes@bacsbekeltetes.hu

**********************************************

Baranya Megyei Békéltető Testület

Címe: 7625 Pécs, Majorossy Imre u. 36.

Levelezési címe: 7602 Pécs, Pf. 109.

Telefonszáma: (72) 507-154

E-mail cím: info@baranyabekeltetes.hu

**********************************************

Békés Megyei Békéltető Testület

Címe: 5601 Békéscsaba, Penza ltp. 5.

Telefonszáma: (66) 324-976

E-mail cím: bekeltetes@bmkik.hu

**********************************************

Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Békéltető Testület

Címe: 3525 Miskolc, Szentpáli u. 1.

Telefonszáma: (46) 501-091, 501-871

E-mail cím: bekeltetes@bokik.hu

***********************************************

Budapesti Békéltető Testület

Címe: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99.

Telefonszáma: (1) 488-2131

E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu

***********************************************

Csongrád Megyei Békéltető Testület

Címe: 6721 Szeged, Párizsi krt. 8-12.

Telefonszáma: (62) 554-250/118 mellék

E-mail cím: bekelteto.testulet@csmkik.hu

************************************************

Fejér Megyei Békéltető Testület

Címe: 8000 Székesfehérvár, Hosszúsétatér 4-6.

Telefonszáma: (22) 510-310

E-mail cím: bekeltetes@fmkik.hu

************************************************

Győr-Moson-Sopron Megyei Békéltető Testület

Címe: 9021 Győr, Szent István út 10/a.

Telefonszáma: (96) 520-217

E-mail cím: bekeltetotestulet@gymskik.hu

************************************************

Hajdú-Bihar Megyei Békéltető Testület

Címe: 4025 Debrecen, Petőfi tér 10.

Ügyintézés helyszíne: 4025 Debrecen Vörösmarty u. 13-15.

Telefonszáma: (52) 500-745

E-mail cím: bekelteto@hbkik.hu

************************************************

Heves Megyei Békéltető Testület

Címe: 3300 Eger, Hadnagy utca 6. földszint

Levelezési címe: 3301 Eger, Pf. 440.

Telefonszáma: (36) 416-660/105 mellék

E-mail cím: bekeltetes@hkik.hu

************************************************

Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Békéltető Testület

Címe: 5000 Szolnok, Verseghy park 8.

Telefonszáma: (20) 373-2570

E-mail cím: bekeltetotestulet@iparkamaraszolnok.hu

************************************************

Komárom-Esztergom Megyei Békéltető Testület

Címe: 2800 Tatabánya, Fő tér 36.

Telefonszáma: (34) 513-010

E-mail cím: bekeltetes@kemkik.hu

*************************************************

Nógrád Megyei Békéltető Testület

Címe: 3100 Salgótarján, Mártírok útja 4. fsz 14.

Telefonszám: (32) 520-860

E-mail cím: nkik@nkik.hu

*************************************************

Pest Megyei Békéltető Testület

Címe: 1055 Budapest, Balassi Bálint utca 25. IV/2.

Levelezési cím: 1364 Budapest, Pf.: 81

Telefonszáma: (1) 792-7881

E-mail cím: pmbekelteto@pmkik.hu

Honlap cím: www.pestmegyeibekelteto.hu

*************************************************

Somogy Megyei Békéltető Testület

Címe: 7400 Kaposvár, Anna utca 6.

Telefonszáma: (82) 501-000

E-mail cím: skik@skik.hu

*************************************************

Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Békéltető Testület

Címe: 4400 Nyíregyháza, Széchenyi u. 2.

Telefonszáma: (42) 420-180

E-mail cím: bekelteto@szabkam.hu

*************************************************

Tolna Megyei Békéltető Testület

Címe: 7100 Szekszárd, Arany J. u. 23-25.

Telefonszáma: (74) 411-661

E-mail cím: kamara@tmkik.hu

*************************************************

Vas Megyei Békéltető Testület

Címe: 9700 Szombathely, Rákóczi Ferenc u. 23.

Telefonszáma: (94) 312-356

E-mail cím: bea@vmkik.hu

*************************************************

Veszprém Megyei Békéltető Testület

Címe: 8200 Veszprém, Radnóti tér 1. Pf.: 220

Telefonszáma: (88) 814-121,

E-mail cím: info@bekeltetesveszprem.hu

*************************************************

Zala Megyei Békéltető Testület

Címe: 8900 Zalaegerszeg, Petőfi utca 24.

Telefonszáma: (92) 550-513

E-mail cím: zmbekelteto@zmkik.hu

Bírósági eljárás. Ügyfél jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére polgári eljárás keretében a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 1952. évi III. törvény rendelkezései szerint.

A szolgáltató bármikor jogosult jelen ÁSZF feltételeit egyoldalúan módosítani. A szolgáltató a módosításokról, azok életbe lépését megelőzően, a felhasználókat e-mailben tájékoztatja. A módosítások életbe lépésekor a regisztrált felhasználóknak az oldalra történő bejelentkezéskor azokat kifejezetten el kell fogadniuk az oldal használatához.

Adatkezelési tájékoztató
Adatkezelési tájékoztató

Név / cégnév:

Agroproduct Kft.

Székhely:

5500 Gyomaendrőd,Munkácsy u. 8.

Adószám:

10248243-2-04

A szabályzat tartalmáért felelős személy:

Makra Győző

Nyilvántartási szám (NAIH):

74027/2014

Weboldal megnevezése, címe:

relovefashion.hu

Az adatkezelési tájékoztató elérhetősége:

relovefashion.hu

Az adatkezelő elérhetőségei:

Név / cégnév:

Agroproduct Kft.

Székhely:

5500 Gyomaendrőd, Munkácsy u. 8.

Levelezési cím:

5500 Gyomaendrőd, Munkácsy u. 8.

E-mail:

info@relovefashion.hu

Telefon:

36306820283

Ez a szabályzat a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében
történő védelmére és a személyes adatok szabad áramlására vonatkozó szabályokat állapít meg. A szabályzatban
foglaltakat kell alkalmazni a konkrét adatkezelési tevékenységek során, valamint az adatkezelést szabályozó
utasítások és tájékoztatások kiadásakor.

Adatvédelmi tisztviselő alkalmazási (kijelölési) kötelezettség kiterjed minden
közhatalmi szervre vagy egyéb, közfeladatot ellátó szervre (függetlenül attól, hogy milyen adatokat dolgoz fel),
valamint egyéb olyan szervezetekre, amelyek fő tevékenysége az egyének szisztematikus, nagymértékű megfigyelése,
vagy amelyek a személyes adatok különleges kategóriáit nagy számban kezelik.

A szabályzat hatálya

E szabályzat visszavonásig érvényes, hatálya kiterjed a szervezet
tisztségviselőire, alkalmazottaira és a szervezet adatvédelmi tisztviselőjére.

A szabályzat célja

E szabályzat célja, hogy harmonizálja az adatkezelési tevékenységek tekintetében a
szervezet egyéb belső szabályzatainak előírásait a természetes személyek alapvető jogainak és szabadságainak
védelme érdekében, valamint biztosítsa a személyes adatok megfelelő kezelését.

A szervezet tevékenysége során teljes mértékben meg kíván felelni a személyes
adatok kezelésére vonatkozó jogszabályi előírásoknak, különösen az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679
rendeletében foglaltaknak.

A szabályzat kiadásának fontos célja továbbá, hogy megismerésével és betartásával a
szervezet alkalmazottai képesek legyenek a természetes személyek adatai kezelését jogszerűen
végezni.

Lényeges fogalmak, meghatározások

  • GDPR
    (General Data Protection Regulation) az Európai Unió új Adatvédelmi Rendelete

  • adatkezelő: az a
    természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely a személyes
    adatok kezelésének céljait és eszközeit önállóan vagy másokkal együtt meghatározza; ha az adatkezelés
    céljait és eszközeit az uniós vagy a tagállami jog határozza meg, az adatkezelőt vagy az adatkezelő
    kijelölésére vonatkozó különös szempontokat az uniós vagy a tagállami jog is
    meghatározhatja;

  • adatkezelés: a személyes
    adatokon vagy adatállományokon automatizált vagy nem automatizált módon végzett bármely művelet vagy
    műveletek összessége, így a gyűjtés, rögzítés, rendszerezés, tagolás, tárolás, átalakítás vagy
    megváltoztatás, lekérdezés, betekintés, felhasználás, közlés, továbbítás, terjesztés vagy egyéb módon
    történő hozzáférhetővé tétel útján, összehangolás vagy összekapcsolás, korlátozás, törlés, illetve
    megsemmisítés;

  • adatfeldolgozó: az a
    természetes vagy jogi személy, közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely az adatkezelő
    nevében személyes adatokat kezel;

  • személyes
    adat
    : azonosított vagy azonosítható
    természetes személyre (érintett) vonatkozó bármely információ; azonosítható az a természetes személy, aki
    közvetlen vagy közvetett módon, különösen valamely azonosító, például név, szám, helymeghatározó adat,
    online azonosító vagy a természetes személy testi, fiziológiai, genetikai, szellemi, gazdasági, kulturális
    vagy szociális azonosságára vonatkozó egy vagy több tényező alapján azonosítható;

  • harmadik
    fél
    : az a természetes vagy jogi személy,
    közhatalmi szerv, ügynökség vagy bármely egyéb szerv, amely nem azonos az érintettel, az adatkezelővel, az
    adatfeldolgozóval vagy azokkal a személyekkel, akik az adatkezelő vagy adatfeldolgozó közvetlen irányítása
    alatt a személyes adatok kezelésére felhatalmazást kaptak;

  • az érintett
    hozzájárulása
    : az érintett akaratának
    önkéntes, konkrét és megfelelő tájékoztatáson alapuló és egyértelmű kinyilvánítása, amellyel az érintett
    nyilatkozat vagy a megerősítést félreérthetetlenül kifejező cselekedet útján jelzi, hogy beleegyezését adja
    az őt érintő személyes adatok kezeléséhez;

  • az adatkezelés
    korlátozása
    : a tárolt személyes adatok
    megjelölése jövőbeli kezelésük korlátozása céljából;

  • álnevesítés: a személyes
    adatok olyan módon történő kezelése, amelynek következtében további információk felhasználása nélkül többé
    már nem állapítható meg, hogy a személyes adat mely konkrét természetes személyre vonatkozik, feltéve hogy
    az ilyen további információt külön tárolják, és technikai és szervezési intézkedések megtételével
    biztosított, hogy azonosított vagy azonosítható természetes személyekhez ezt a személyes adatot nem lehet
    kapcsolni;

  • nyilvántartási
    rendszer
    : a személyes adatok bármely módon –
    centralizált, decentralizált vagy funkcionális vagy földrajzi szempontok szerint – tagolt állománya, amely
    meghatározott ismérvek alapján hozzáférhető;

  • adatvédelmi
    incidens
    : a biztonság olyan sérülése, amely a
    továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését,
    elvesztését, megváltoztatását, jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést
    eredményezi;

Az adatkezelés irányelvei

A személyes adatok kezelését jogszerűen és tisztességesen, valamint az érintett
számára átlátható módon kell végezni.

A személyes adatok gyűjtése csak meghatározott, egyértelmű és jogszerű célból
történhet.

A személyes adatok kezelésének célja megfelelő és releváns legyen, és csak a
szükséges mértékű lehet.

A személyes adatoknak pontosnak és naprakésznek kell lenniük. A pontatlan személyes
adatokat haladéktalanul törölni kell.

A személyes adatok tárolásának olyan formában kell történnie, hogy az érintettek
azonosítását csak szükséges ideig tegye lehetővé. A személyes adatok ennél hosszabb ideig történő tárolására
csak akkor kerülhet sor, ha a tárolás közérdekű archiválás céljából, tudományos és történelmi kutatási célból
vagy statisztikai célból történik.

A személyes adatok kezelését oly módon kell végezni, hogy megfelelő technikai vagy
szervezési intézkedések alkalmazásával biztosítva legyen a személyes adatok megfelelő biztonsága, az adatok
jogosulatlan vagy jogellenes kezelésével, véletlen elvesztésével, megsemmisítésével vagy károsodásával szembeni
védelmet is ideértve.

Az adatvédelem elveit minden azonosított vagy azonosítható természetes személyre
vonatkozó információ esetében alkalmazni kell.

A szervezet adatkezelést végző alkalmazottja fegyelmi, kártérítési, szabálysértési
és büntetőjogi felelősséggel tartozik a személyes adatok jogszerű kezeléséért. Amennyiben az alkalmazott
tudomást szerez arról, hogy az általa kezelt személyes adat hibás, hiányos, vagy időszerűtlen, köteles azt
helyesbíteni, vagy helyesbítését az adat rögzítéséért felelős munkatársnál kezdeményezni.

Személyes adatok kezelése

Mivel a természetes személyek összefüggésbe hozhatók az általuk használt
készülékek, alkalmazások, eszközök és protokollok által rendelkezésre bocsátott online azonosítókkal, például
IP-címekkel és cookie-azonosítókkal, ezért ezek az adatok egyéb információkkal összekapcsolva alkalmasak és
felhasználhatók a természetes személyek profiljának létrehozására és az adott személy
azonosítására.

Az adatkezelésre csak akkor kerülhet sor, ha az érintett személy egyértelmű
megerősítő cselekedettel, például írásbeli – ideértve az elektronikus úton tett – vagy szóbeli nyilatkozattal
önkéntes, konkrét, tájékoztatáson alapuló és egyértelmű hozzájárulását adja az adatok
kezeléséhez.

Az adatkezeléshez való hozzájárulásnak minősül az is, ha az érintett személy az
internetes honlap megtekintése során bejelöl egy erre vonatkozó négyzetet. A hallgatás, az előre bejelölt
négyzet vagy a nem cselekvés nem minősül hozzájárulásnak.

Hozzájárulásnak minősül az is, ha valamely felhasználó az elektronikus
szolgáltatások igénybevétele során erre vonatkozó technikai beállításokat hajt végre, vagy olyan nyilatkozatot
illetve cselekedet tesz, amely az adott összefüggésben az érintett személy hozzájárulását személyes adatainak
kezeléséhez egyértelműen jelzi.

A személyes adatokat olyan módon kell kezelni, amely biztosítja azok megfelelő
szintű biztonságát és bizalmas kezelését, többek között annak érdekében, hogy megakadályozza a személyes
adatokhoz és a személyes adatok kezeléséhez használt eszközökhöz való jogosulatlan hozzáférést, illetve azok
jogosulatlan felhasználását.

A pontatlan személyes adatok helyesbítése vagy törlése érdekében minden ésszerű
lépést meg kell tenni.

Hírlevél küldés

A weblap üzemeltetőjeként kijelentjük, hogy az általunk megjelentetett információk
és ismertetők során maradéktalanul betartjuk a vonatkozó jogszabályi rendelkezéseket. Kijelentjük továbbá, hogy
hírlevélre történő feliratkozáskor nem áll módunkban a kapcsolattartási adatok valódiságának ellenőrzése és
annak megállapítása sem, hogy a megadott adatok magánszemélyre vagy vállalkozásra vonatkoznak. A velünk
kapcsolatba lépő vállalkozásokat ügyfél partnerként kezeljük.

Az adatkezelés célja szakmai ismertetők, reklámot tartalmazó elektronikus üzenetek,
információk, hírlevelek küldése, amelyekről bármikor következmények nélkül leiratkozhat. Ön akkor is minden
következmény nélkül leiratkozhat, ha vállalkozása időközben megszűnt, a vállalkozásból kilépett, vagy valaki az
Ön kapcsolattartási adatait közölte velünk.

Az adatkezelés jogalapja az Ön hozzájárulása. Tájékoztatjuk, hogy a felhasználó
előzetesen és kifejezetten hozzájárulhat ahhoz, hogy a szolgáltató reklámajánlataival, tájékoztatásaival és
egyéb küldeményeivel a regisztrációkor megadott e-mail címen megkeresse. Ennek következtében a felhasználó
hozzájárulhat ahhoz, hogy a szolgáltató e célból a szükséges személyes adatait kezelje.

Tájékoztatjuk, ha hírlevelet szeretne kapni tőlünk, a szükséges adatokat köteles
megadni. Az adatszolgáltatás elmaradása esetén nem tudunk Önnek hírlevelet küldeni.

Az adatkezelés időtartama. Az adatkezelés a hozzájárulás visszavonásáig történik.
Az adatkezeléshez történő hozzájárulását Ön bármikor visszavonhatja a kapcsolattartási e-mail címre küldött
levélben.

Az adatok törlése az adatkezeléshez történő hozzájárulás visszavonásakor történik
meg. Ön bármikor visszavonhatja az adatkezeléshez történő hozzájárulását a kapcsolattartási e-mail címre küldött
levélben.

Ugyancsak visszavonható a hozzájárulás a kiküldött hírlevelekben megjelenő link
alapján.

Az adatok megismerésére jogosultak az adatkezelő és
alkalmazottai.

Az adatok tárolási módja: elektronikus.

Az adatok módosítása vagy törlése kezdeményezhető e-mailben, telefonon vagy
levélben a fentebb megadott elérhetőségi lehetőségeken.

Az adatkezelő nyilvántartási száma:

NAIH-74027/2014

Az igénybe vett adatfeldolgozó:

relovefashion.hu

Kezelt adatok köre

Az adatkezelési adatok konkrét célja

Név

Azonosítás, kapcsolattartás.

E-mail

Azonosítás, kapcsolattartás.

Feliratkozás időpontja

Technikai információs művelet.

Tájékoztatjuk, hogy sem a felhasználónév, sem az e-mail cím esetében nem szükséges,
hogy az a személyére utaló adatot tartalmazzon. Így például nem szükséges, hogy a felhasználónév vagy az e-mail
cím az Ön nevét tartalmazza. Ön teljesen szabadon dönt arról, hogy ha olyan felhasználó nevet vagy e-mail címet
ad meg, amely az Ön kilétére utaló információt tartalmaz. Az e-mail cím – ami a kapcsolattartást szolgálja –
feltétlenül szükséges ahhoz, hogy az Ön részére küldött hírlevél vagy szakmai információ célba
érjen.

Sütik (cookie-k)

A sütiket a meglátogatott weboldalak helyezik el a felhasználó számítógépén és
olyan információt tartalmaznak, mint például az oldal beállításai vagy a bejelentkezés
állapota.

A cookie-k tehát a felkeresett weboldalak által létrehozott kis fájlok. A
böngészési adatok mentésével javítják a felhasználói élményt. A cookie-k segítségével a weboldal emlékezik a
webhely beállításaira, és helyileg releváns tartalmakat kínál fel.

A weblap látogatóinak számítógépére a szolgáltató weboldala egy kis fájlt (cookie)
küld annak érdekében, hogy a látogatás ténye és ideje megállapítható legyen. Erről a szolgáltató a weblap
látogatóját tájékoztatja.

Az adatkezelésben érintettek köre a weboldal látogatói.

Az adatkezelés célja többletszolgáltatás, azonosítás, a látogatók nyomon
követése.

Az adatkezelés jogalapja. A felhasználó hozzájárulása nem szükséges, amennyiben a
sütik használatához a szolgáltatónak feltétlenül szüksége van.

Az adatok köre: egyedi azonosítószám, időpont, beállítási
adatok.

A felhasználónak lehetősége van arra, hogy a sütiket a Beállítások menüpontban
bármikor törölje a böngészőkből.

Az adatok megismerésére jogosul adatkezelők. A sütik használatával nem kezel
személyes adatokat az adatkezelő.

Az adatok tárolási módja: elektronikus.

Közösségi oldalak

A közösségi oldal egy médiaeszköz, ahol az üzenetet közösségi felhasználókon
keresztül terjesztik. A közösségi média az internetet és az online megjelenési lehetőségeket használja annak
érdekében, hogy a felhasználók tartalombefogadókból tartalomszerkesztővé váljanak.

A közösségi média az internetes alkalmazások olyan felülete, amelyen a felhasználók
által létrehozott tartalom található, például Facebook, Google+, Twitter, stb.

A közösségi média megjelenési formái lehetnek nyilvános beszédek, előadások,
bemutatók, termékek vagy szolgáltatások ismertetése.

A közösségi médiában megjelent információk formái lehetnek fórumok,
blogbejegyzések, kép-, videó-, és hanganyagok, üzenőfalak, e-mail üzenetek, stb.

A fentieknek megfelelően a kezelt adatok köre a személyes adatokon túl lehet a
felhasználó nyilvános profilképe is.

Az érintettek köre: valamennyi regisztrált felhasználó.

Az adatgyűjtés célja a weboldal vagy a hozzá kapcsolódó weblap
népszerűsítése.

Az adatkezelés jogalapja az érintett önkéntes hozzájárulása.

Az adatkezelés időtartama: az adott közösségi oldalon megtekinthető szabályozás
szerint.

Az adatok törlési határideje: az adott közösségi oldalon megtekinthető szabályozás
szerint.

Az adatok megismerésére jogosultak: az adott közösségi oldalon megtekinthető
szabályozás szerint.

Az adatkezeléssel kapcsolatos jogok: az adott közösségi oldalon megtekinthető
szabályozás szerint.

Az adatok tárolási módja: elektronikus.

Fontos figyelembe venni, hogy amikor a felhasználó feltölt vagy beküld valamilyen
személyes adatot, világszerte érvényes engedélyt ad a közösségi oldal üzemeltetőjének arra, hogy az ilyen
tartalmakat tárolhassa és felhasználhassa. Ezért nagyon fontos meggyőződni arról, hogy a közzétett információ
közléséhez a felhasználó teljes jogosultsággal rendelkezik-e.

Google Analytics

Weboldalunk a Google Analytics alkalmazást használja.

A Google Analytics belső cookie-k (sütik) alapján állít össze jelentést ügyfelei
részére a weblap felhasználóinak szokásairól.

A weboldal üzemeltetőjének megbízásából a Google az információkat arra használja,
hogy kiértékelje, hogyan használják a felhasználók a honlapot. További szolgáltatásként a honlap aktivitásával
összefüggő jelentéseket készít weboldal üzemeltetőjének részére, hogy az további szolgáltatásokat
teljesíthessen.

Az adatokat a Google szerverei kódolt formátumban tárolják, hogy megnehezítsék és
elejét vegyék az adatokkal való visszaélésnek.

A Google Analytics letiltása az alábbiak szerint történhet. Idézet az
oldalról:

Azok a webhelyfelhasználók, akik nem szeretnék, hogy a Google Analytics
JavaScript jelentést készítsen az adataikról, telepíthetik a Google Analytics letiltó böngészőbővítményét. A
bővítmény megtiltja a Google Analytics JavaScript (ga.js, analytics.js, és dc.js) számára, hogy információkat
küldjön a Google Analytics rendszernek. A böngészőbővítmény a legtöbb újabb böngészőben használható. A Google
Analytics letiltó böngészőbővítménye nem akadályozza meg az adatküldést maga a webhely és más internetes
elemzési szolgáltatások részére.

https://support.google.com/analytics/answer/6004245?hl=hu

A Google adatvédelmi irányelvei: https://policies.google.com/privacy?hl=hu

Az adatok felhasználásával és védelmével kapcsolatos információk részletesen a
fenti hivatkozásokon érhetők el.

Adatvédelem részletesen:

https://static.googleusercontent.com/media/www.google.com/en//intl/hu/policies/privacy/google_privacy_policy_hu.pdf

Hotjar

HotJar A weboldalak a Hotjar Ltd. („Hotjar“) (http://www.hotjar.com), Level 2, St
Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta, Európa, elemző szoftverét
használják. A Hotjar segítségével lehetséges a weboldalakon történő felhasználói viselkedés (kattintások,
egérműveletek, görgetések, stb.) mérése és kiértékelése. Azon információk, amelyek a weboldalak látogatásakor
„Tracking Code“ és a sütik által a weboldalakon generálódnak, az írországi Hotjar szerverre kerülnek
továbbításra, ahol tárolásra kerülnek. A Tracking Code által a következő (anonim) információk kerülnek
összegyűjtésre: látogatók készülékének képernyőmérete, a készülék típusa és a böngésző-információk, a földrajzi
helyzet (csak az ország), a preferált nyelv, a weboldalak megjelenítéséhez a felhasználói interakciók, az
egérműveletek (mozgatás, pozíció és kattintások), a billentyűzet aktivitásai és a Log adatok. Ezek a sütik 365
nap elteltével törlésre kerülnek.

A relovefashion.hu nem tárolja a HotJar által gyűjtött információkat. A HotJar sütik tárolásának megakadályozása a böngésző megfelelő beállításával akadályozható meg, ehhez a böngészőt privát/inkognitó ablakban kell futtatni. A Hotjar felhasználási feltételeire és adatvédelmi nyilatkozatára vonatkozó részletesebb információk a következő elérhetőségen találhatóak: https://www.hotjar.com/legal/policies/privacy.
A sütik a 
relovefashion.hu által
történő alkalmazásának jogalapja az Ön beleegyezése, melyet a weboldalak megnyitásakor felugró ablakban adhat
meg. További jogalap a
relovefashion.hu jogos érdeke az
ezen Cookie-típusnál megnevezett célok elérése tekintetében.

Adatfeldolgozók

Tárhelyszolgáltató:

Név / cégnév:

UNAS Online Kft.

Székhely:

9400 Sopron, Kőszegi út 14.

elérhetőség:

unas.hu

E-mail:

unas@unas.hu

Könyvelés:

Név / cégnév:

ZE-LI fém Kft.

Székhely:

Békéscsaba Kálvin u.1.

Futárszolgálat:

Név / cégnév:

MPL

Székhely:

Budapest, Dunavirág u. 2-6

Név / cégnév:

FOXPOST Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Székhely:

3300 Eger, Maklári út 119.

 

Az Ön által megadott adatokat a tárhelyszolgáltató által üzemeltetett szerver
tárolja. Az adatokhoz csak munkatársaink, illetve a szervert üzemeltető munkatársak férhetnek hozzá, de
mindannyian felelősséggel tartoznak az adatok biztonságos kezeléséért.

A tevékenység megnevezése: tárhelyszolgáltatás,
szerverszolgáltatás.

Az adatkezelés célja: a weboldal működésének biztosítása.

A kezelt adatok: az érintett által megadott személyes adatok

Az adatkezelés időtartama és az adatok törlésének határideje. Az adatkezelés a
weboldal működésének végéig, illetve a weboldal működtetője és a tárhelyszolgáltató közötti szerződéses
megállapodás szerint. Az érintett személy szükség esetén a tárhelyszolgáltatót megkeresve is kérheti adatai
törlését.

Az adatkezelés jogalapja az érintett személy hozzájárulása, illetve jogszabályon
alapuló adatkezelés.

Az adatkezelés jogszerűsége

A személyes adatok kezelése akkor jogszerű, ha az alábbiak valamelyike
teljesül:

  • az érintett hozzájárulását adta személyes adatainak egy vagy több konkrét
    célból történő kezeléséhez;

  • az adatkezelés olyan szerződés teljesítéséhez szükséges, amelyben az érintett
    az egyik fél, vagy az a szerződés megkötését megelőzően az érintett kérésére történő lépések megtételéhez
    szükséges;

  • az adatkezelés az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítéséhez
    szükséges;

  • az adatkezelés az érintett vagy egy másik természetes személy létfontosságú
    érdekeinek védelme miatt szükséges;

  • az adatkezelés közérdekű vagy az adatkezelőre ruházott közhatalmi jogosítvány
    gyakorlásának keretében végzett feladat végrehajtásához szükséges;

  • az adatkezelés az adatkezelő vagy egy harmadik fél jogos érdekeinek
    érvényesítéséhez szükséges, kivéve, ha ezen érdekekkel szemben elsőbbséget élveznek az érintett olyan
    érdekei vagy alapvető jogai és szabadságai, amelyek személyes adatok védelmét teszik szükségessé, különösen,
    ha az érintett gyermek.

A fentiek értelmében az adatkezelés jogszerűnek minősül, ha arra valamely szerződés
vagy szerződéskötési szándék keretében van szükség.

Ha az adatkezelésre az adatkezelőre vonatkozó jogi kötelezettség teljesítése
keretében kerül sor, vagy ha az közérdekű feladat végrehajtásához, illetve közhatalmi jogosítvány gyakorlásához
szükséges, az adatkezelésnek az uniós jogban vagy valamely tagállam jogában foglalt jogalappal kell
rendelkeznie.

Az adatkezelést jogszerűnek kell tekinteni akkor, amikor az az érintett életének
vagy más fent említett természetes személy érdekeinek védelmében történik. Más természetes személy létfontosságú
érdekeire hivatkozással személyes adatkezelésre elvben csak akkor kerülhet sor, ha a szóban forgó adatkezelés
egyéb jogalapon nem végezhető.

A személyes adatkezelés néhány típusa szolgálhat egyszerre fontos közérdeket és az
érintett létfontosságú érdekeit is, például olyan esetben, amikor az adatkezelésre humanitárius okokból,
ideértve, ha arra a járványok és terjedéseik nyomon követéséhez, vagy humanitárius vészhelyzetben, különösen
természeti vagy ember által okozott katasztrófák esetében van szükség.

Az adatkezelő – ideértve azt az adatkezelőt is, akivel a személyes adatokat
közölhetik – vagy valamely harmadik fél jogos érdeke jogalapot teremthet az adatkezelésre. Az ilyen jogos
érdekről lehet szó például olyankor, amikor releváns és megfelelő kapcsolat áll fenn az érintett és az
adatkezelő között, például olyan esetekben, amikor az érintett az adatkezelő ügyfele vagy annak alkalmazásában
áll.

Személyes adatoknak a csalások megelőzése céljából feltétlenül szükséges kezelése
szintén az érintett adatkezelő jogos érdekének minősül. Személyes adatok közvetlen üzletszerzési célú kezelése
szintén jogos érdeken alapulónak tekinthető.

A jogos érdek fennállásának megállapításához mindenképpen körültekintően meg kell
vizsgálni többek között azt, hogy az érintett a személyes adatok gyűjtésének időpontjában és azzal
összefüggésben számíthat-e ésszerűen arra, hogy adatkezelésre az adott célból kerülhet sor. Az érintett érdekei
és alapvető jogai elsőbbséget élvezhetnek az adatkezelő érdekével szemben, ha a személyes adatokat olyan
körülmények között kezelik, amelyek közepette az érintettek nem számítanak további
adatkezelésre.

Az érintett adatkezelő jogos érdekének minősül a közhatalmi szervek,
számítástechnikai vészhelyzetekre reagáló egység, hálózatbiztonsági incidenskezelő egységek, elektronikus
hírközlési hálózatok üzemeltetői és szolgáltatások nyújtói, valamint biztonságtechnológiai szolgáltatók által
végrehajtott olyan mértékű személyes adatkezelés, amely a hálózati és informatikai biztonság garantálásához
feltétlenül szükséges és arányos.

A személyes adatoknak a gyűjtésük eredeti céljától eltérő egyéb célból történő
kezelése csak akkor megengedett, ha az adatkezelés összeegyeztethető az adatkezelés eredeti céljaival, amelyekre
a személyes adatokat eredetileg gyűjtötték. Ebben az esetben nincs szükség attól a jogalaptól eltérő, külön
jogalapra, mint amely lehetővé tette a személyes adatok gyűjtését.

A személyes adatok hatóságok általi, hivatalosan elismert vallási szervezetek
alkotmányjogban vagy nemzetközi közjogban megállapított céljainak elérése érdekében történő kezelése közérdeken
alapulónak minősül.

Az érintett személy hozzájárulása, feltételek

  • Amennyiben az adatkezelés hozzájáruláson alapul, az adatkezelőnek képesnek kell
    lennie annak igazolására, hogy az érintett személyes adatainak kezeléséhez hozzájárult.

  • Ha az érintett a hozzájárulását olyan írásbeli nyilatkozat keretében adja meg,
    amely más ügyekre is vonatkozik, a hozzájárulás iránti kérelmet ezektől a más ügyektől egyértelműen
    megkülönböztethető módon kell közölni.

  • Az érintett jogosult arra, hogy hozzájárulását bármikor visszavonja. A
    hozzájárulás visszavonása nem érinti a hozzájáruláson alapuló, a visszavonás előtti adatkezelés
    jogszerűségét. A hozzájárulás megadása előtt az érintettet erről tájékoztatni kell. A hozzájárulás
    visszavonását ugyanolyan egyszerű módon kell lehetővé tenni, mint annak megadását.

  • Annak megállapítása során, hogy a hozzájárulás önkéntes-e, a lehető legnagyobb
    mértékben figyelembe kell venni azt a tényt, egyebek mellett, hogy a szerződés teljesítésének – beleértve a
    szolgáltatások nyújtását is – feltételéül szabták-e az olyan személyes adatok kezeléséhez való
    hozzájárulást, amelyek nem szükségesek a szerződés teljesítéséhez.

  • Közvetlenül gyermekeknek kínált, információs társadalommal összefüggő
    szolgáltatások vonatkozásában végzett személyes adatok kezelése akkor jogszerű, ha a gyermek a 16. életévét
    betöltötte. A 16. életévét be nem töltött gyermek esetén, a gyermekek személyes adatainak kezelése csak
    akkor és olyan mértékben jogszerű, ha a hozzájárulást a gyermek feletti szülői felügyeletet gyakorló adta
    meg, illetve engedélyezte.

A faji vagy etnikai származásra, politikai véleményre, vallási vagy világnézeti
meggyőződésre vagy szakszervezeti tagságra utaló személyes adatok, valamint a természetes személyek egyedi
azonosítását célzó genetikai és biometrikus adatok, az egészségügyi adatok és a természetes személyek szexuális
életére vagy szexuális irányultságára vonatkozó személyes adatok kezelése tilos, kivéve, ha az érintett
kifejezett hozzájárulását adta az említett személyes adatok egy vagy több konkrét célból történő
kezeléséhez.

A büntetőjogi felelősség megállapítására vonatkozó határozatokra és a
bűncselekményekre, illetve a kapcsolódó biztonsági intézkedésekre vonatkozó személyes adatok kezelésére
kizárólag abban az esetben kerülhet sor, ha az közhatalmi szerv adatkezelésében történik.

Azonosítást nem igénylő adatkezelés

Ha azok a célok, amelyekből az adatkezelő a személyes adatokat kezeli, nem vagy már
nem teszik szükségessé az érintettnek az adatkezelő általi azonosítását, az adatkezelő nem köteles kiegészítő
információkat megőrizni.

Ha az adatkezelő bizonyítani tudja, hogy nincs abban a helyzetben, hogy azonosítsa
az érintettet, erről lehetőség szerint őt megfelelő módon tájékoztatja.

Az érintett személy tájékoztatása, jogai

A tisztességes és átlátható adatkezelés elve megköveteli, hogy az érintett
tájékoztatást kapjon az adatkezelés tényéről és céljairól.

Ha a személyes adatokat az érintettől gyűjtik, az érintettet arról is tájékoztatni
kell, hogy köteles-e a személyes adatokat közölni, valamint hogy az adatszolgáltatás elmaradása milyen
következményekkel jár. Ezeket az információkat szabványosított ikonokkal is ki lehet egészíteni annak érdekében,
hogy az érintett a tervezett adatkezelésről jól látható, könnyen érthető és jól olvasható formában általános
tájékoztatást kapjon.

Az érintettre vonatkozó személyes adatok kezelésével összefüggő tájékoztatást az
adatgyűjtés időpontjában kell az érintett részére megadni, illetve ha az adatokat nem az érintettől, hanem más
forrásból gyűjtötték, az ügy körülményeit figyelembe véve, ésszerű határidőn belül kell rendelkezésre
bocsátani.

Az érintett jogosult, hogy hozzáférjen a rá vonatkozóan gyűjtött adatokhoz,
valamint arra, hogy egyszerűen és ésszerű időközönként, az adatkezelés jogszerűségének megállapítása és
ellenőrzése érdekében gyakorolja e jogát. Minden érintett számára biztosítani kell a jogot arra, hogy megismerje
különösen a személyes adatok kezelésének céljait, továbbá ha lehetséges, azt, hogy a személyes adatok kezelése
milyen időtartamra vonatkozik,

Az érintett jogosult különösen arra, hogy személyes adatait töröljék és a
továbbiakban ne kezeljék, ha a személyes adatok gyűjtésére vagy más módon való kezelésére az adatkezelés eredeti
céljaival összefüggésben már nincs szükség, vagy ha az érintettek visszavonták az adatok kezeléséhez adott
hozzájárulásukat.

Ha a személyes adatok kezelése közvetlen üzletszerzés érdekében történik, az
érintett számára biztosítani kell a jogot arra, hogy bármikor díjmentesen tiltakozzon a rá vonatkozó személyes
adatok e célból történő kezelése ellen.

A személyes adatok felülvizsgálata

Annak biztosítása érdekében, hogy a személyes adatok tárolása a szükséges
időtartamra korlátozódjon, az adatkezelő törlési vagy rendszeres felülvizsgálati határidőket állapít
meg.

A szervezet vezetője által megállapított rendszeres felülvizsgálati
határidő: 1 év.

Az adatkezelő feladatai

Az adatkezelő a jogszerű adatkezelés érdekében megfelelő belső adatvédelmi
szabályokat alkalmaz. Ez a szabályozás kiterjed az adatkezelő hatáskörére és felelősségére.

Az adatkezelő kötelessége, hogy megfelelő és hatékony intézkedéseket hajtson végre,
valamint hogy képes legyen igazolni azt, hogy az adatkezelési tevékenységek a hatályos jogszabályoknak
megfelelnek.

Ezt a szabályozást az adatkezelés jellegének, hatókörének, körülményeinek és
céljainak, valamint a természetes személyek jogait és szabadságait érintő kockázatnak a figyelembevételével kell
meghozni.

Az adatkezelő az adatkezelés jellege, hatóköre, körülményei és céljai, valamint a
természetes személyek jogaira és szabadságaira jelentett, változó valószínűségű és súlyosságú kockázat
figyelembevételével megfelelő technikai és szervezési intézkedéseket hajt végre. E szabályzat alapján az egyéb
belső szabályzatokat felülvizsgálja és szükség esetén naprakésszé teszi.

Az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó megfelelő nyilvántartást vezet a hatásköre
alapján végzett adatkezelési tevékenységekről. Minden adatkezelő és adatfeldolgozó köteles a felügyeleti
hatósággal együttműködni és ezeket a nyilvántartásokat kérésre hozzáférhetővé tenni az érintett adatkezelési
műveletek ellenőrzése érdekében.

Az adatkezeléssel kapcsolatos jogok

A tájékoztatás kéréshez való
jog

Bármely személy a megadott elérhetőségeken keresztül tájékoztatást kérhet arról,
hogy a szervezet milyen adatait, milyen jogalapon, milyen adatkezelési cél miatt, milyen forrásból, mennyi ideig
kezeli. A kérelmére haladéktalanul, de legfeljebb 30 napon belül, a megadott elérhetőségre tájékoztatást kell
küldeni.

A helyesbítéshez való jog

Bármely személy a megadott elérhetőségeken keresztül kérheti bármely adatának
módosítását. Erről kérelmére haladéktalanul, de legfeljebb 30 napon belül intézkedni kell és a megadott
elérhetőségre tájékoztatást kell küldeni.

A törléshez való jog

Bármely személy a megadott elérhetőségeken keresztül kérheti adatának törlését.
Kérelmére ezt haladéktalanul, de legfeljebb 30 napon belül meg kell tenni és a megadott elérhetőségre
tájékoztatást kell küldeni.

A zároláshoz, korlátozáshoz való
jog

Bármely személy a megadott elérhetőségeken keresztül kérheti adatának zárolását. A
zárolás addig tart, amíg a megjelölt indok szükségessé teszi az adatok tárolását. A kérelemre ezt
haladéktalanul, de legfeljebb 30 napon belül meg kell tenni és a megadott elérhetőségre tájékoztatást kell
küldeni.

A tiltakozáshoz való jog

Bármely személy a megadott elérhetőségeken keresztül tiltakozhat az adatkezelés
ellen. A tiltakozást a kérelem benyújtásától számított legrövidebb időn belül, de legfeljebb 15 napon belül meg
kell vizsgálni, annak megalapozottsága kérdésében döntést kell hozni és a döntésről a megadott elérhetőségre
tájékoztatást kell küldeni.

Az adatkezeléssel kapcsolatos jogérvényesítési
lehetőség

Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság

Postacím: 1530 Budapest, Pf.: 5.

Cím: 1125 Budapest, Szilágyi Erzsébet fasor 22/c
Telefon: +36 (1) 391-1400
Fax: +36 (1) 391-1410
E-mail: ugyfelszolgalat (kukac) naih.hu
URL https://naih.hu
koordináták: É 47°30’56”; K 18°59’57”

Az érintett a jogainak megsértése esetén az adatátvevő az adatkezelő ellen
bírósághoz fordulhat. A bíróság az ügyben soron kívül jár el. A pert az érintett – választása szerint – a
lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes törvényszék előtt is megindíthatja.

A szervezet feladatai a megfelelő adatvédelem
érdekében

  • Az adatvédelmi tudatosság. Biztosítani kell a szakmai felkészültséget a
    jogszabályoknak való megfeleléshez. Elengedhetetlen a munkatársak szakmai felkészítése és a szabályzat
    megismerése.

  • Át kell tekinteni az adatkezelés célját, szempontrendszerét, a személyes
    adatkezelés koncepcióját. Az adatvédelmi és adatkezelési szabályzattal összhangban kell biztosítani jogszerű
    adatkezelést és adatfeldolgozást.

  • Az adatkezelésben érintett személy megfelelő tájékoztatása. Figyelni kell arra,
    hogy – ha az adatkezelés az érintett hozzájárulásán alapul, – kétség esetén az adatkezelőnek kell
    bizonyítania, hogy az adatkezeléshez az érintett személy hozzájárult.

  • Az érintett személynek nyújtott tájékoztatás tömör, könnyen hozzáférhető és
    könnyen érthető legyen, ezért azt világos és közérthető nyelven kell megfogalmazni és
    megjeleníteni.

  • Az átlátható adatkezelés követelménye, hogy az érintett személy tájékoztatást
    kapjon az adatkezelés tényéről és céljairól. A tájékoztatást az adatkezelés megkezdése előtt kell megadni és
    a tájékoztatáshoz való jog az adatkezelés során annak megszűnéséig megilleti az
    érintettet.

  • Az adatkezelésben érintett személy főbb jogai a
    következők:

  • A rá vonatkozó személyes adatokhoz való hozzáférés;

  • A személyes adatok helyesbítése;

  • A személyes adatok törlése;

  • A személyes adatok kezelésének korlátozása;

  • A profilalkotás és az automatizált adatkezelésen elleni
    tiltakozás;

  • Az adathordozhatósághoz való jog.

  • Az adatkezelő indokolatlan késedelem nélkül, de legkésőbb a kérelem
    beérkezésétől számított egy hónapon belül tájékoztatja az érintettet. Szükség esetén, figyelembe véve a
    kérelem összetettségét és a kérelmek számát, ez a határidő további két hónappal meghosszabbítható. A
    tájékoztatási kötelezettség biztosítható egy olyan biztonságos online rendszer üzemeltetésével, amelyen
    keresztül az érintett könnyen és gyorsan hozzáférhet a szükséges információhoz.

  • Át kell tekinteni a szervezet által végzett adatkezeléseket, biztosítani kell
    az információs önrendelkezési jog érvényesülését. Az érintett személy kérésére adatait késedelem nélkül
    törölni kell, amennyiben az érintett személy visszavonja az adatkezelés alapját képező
    hozzájárulást.

  • Az érintett személy hozzájárulásából félreérthetetlenül ki kell derülnie, hogy
    az érintett beleegyezik az adatkezelésbe. Ha az adatkezelés az érintett hozzájárulásán alapul, kétség esetén
    az adatkezelőnek kell bizonyítania, hogy az adatkezelési művelethez az érintett
    hozzájárult.

  • Gyermekek személyes adatkezelése esetén kiemelt figyelmet kell fordítani az
    adatkezelési szabályok betartására. Közvetlenül gyermekeknek kínált, információs társadalommal összefüggő
    szolgáltatások vonatkozásában végzett személyes adatok kezelése akkor jogszerű, ha a gyermek a 16. életévét
    betöltötte. A 16. életévét be nem töltött gyermek esetén, a gyermekek személyes adatainak kezelése csak
    akkor és olyan mértékben jogszerű, ha a hozzájárulást a gyermek feletti szülői felügyeletet gyakorló adta
    meg, illetve engedélyezte.

  • A személyes adat jogellenes kezelése vagy feldolgozása esetén bejelentési
    kötelezettség keletkezik a felügyelő hatóság felé. Az adatkezelőnek indokolatlan késedelem nélkül – ha
    lehetséges, legkésőbb 72 órával azután, hogy az adatvédelmi incidens a tudomására jutott, – meg kell tenni a
    bejelentést a felügyeleti hatóságnak, kivéve akkor, ha az adatvédelmi incidens valószínűsíthetően nem jár
    kockázattal a természetes személy jogait tekintve.

  • Bizonyos esetekben indokolt lehet az adatkezelőnek az adatkezelést megelőzően
    adatvédelmi hatásvizsgálatot lefolytatni. A hatásvizsgálat során meg kell vizsgálni, hogy a tervezett
    adatkezelési műveletek a személyes adatok védelmét hogyan érintik. Ha az adatvédelmi hatásvizsgálat
    megállapítja, hogy az adatkezelés valószínűsíthetően magas kockázattal jár, a személyes adatok kezelését
    megelőzően az adatkezelőnek konzultálnia kell a felügyeleti hatósággal.

  • Abban az esetben, ha a fő tevékenységek olyan adatkezelési műveleteket
    foglalnak magukban, amelyek jellegüknél, hatókörüknél vagy céljaiknál fogva az érintettek rendszeres és
    szisztematikus, nagymértékű megfigyelését teszik szükségessé, adatvédelmi tisztviselőt kell kinevezni. Az
    adatvédelmi tisztviselő kinevezése az adatbiztonság megerősítését célozza.

Adatbiztonság

Az adatokat megfelelő intézkedésekkel védeni kell különösen a jogosulatlan
hozzáférés, megváltoztatás, továbbítás, nyilvánosságra hozatal, törlés vagy megsemmisítés, valamint a véletlen
megsemmisülés és sérülés, továbbá az alkalmazott technika megváltozásából fakadó hozzáférhetetlenné válás
ellen.

A nyilvántartásokban elektronikusan kezelt adatállományok védelme érdekében
megfelelő technikai megoldással biztosítani kell, hogy a nyilvántartásokban tárolt adatok közvetlenül ne
legyenek összekapcsolhatók és az érintetthez rendelhetők.

Az adatbiztonság megtervezésekor és alkalmazásakor tekintettel kell lenni a
technika mindenkori fejlettségére. Több lehetséges adatkezelési megoldás közül azt kell választani, amely a
személyes adatok magasabb szintű védelmét biztosítja, kivéve, ha az aránytalan nehézséget jelentene az
adatkezelőnek.

Adatvédelmi tisztviselő

Adatvédelmi tisztviselő kijelölése kötelező az alábbi kritériumok
alapján:

  • az adatkezelést közhatalmi szervek vagy egyéb, közfeladatot ellátó szervek
    végzik, kivéve az igazságszolgáltatási feladatkörükben eljáró bíróságokat;

  • az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó fő tevékenységei olyan adatkezelési
    műveleteket foglalnak magukban, amelyek jellegüknél, hatókörüknél vagy céljaiknál fogva az érintettek
    rendszeres és szisztematikus, nagymértékű megfigyelését teszik szükségessé;

  • az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó fő tevékenységei a személyes adatok
    büntetőjogi felelősség megállapítására vonatkozó határozatokra és bűncselekményekre vonatkozó adatok nagy
    számban történő kezelésére vonatkoznak.

Amennyiben adatvédelmi tisztviselő kijelölése kötelező, akkor arra az alábbi
szabályok vonatkoznak:

Az adatvédelmi tisztviselőt szakmai rátermettség és különösen az adatvédelmi jog és
gyakorlat szakértői szintű ismerete, valamint az adatkezelés ellátására való alkalmasság alapján kell
kijelölni.

Az adatvédelmi tisztviselő az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó alkalmazottja is
lehet, de szolgáltatási szerződés keretében is elláthatja feladatait.

Az adatkezelőnek vagy az adatfeldolgozónak kötelező közzétenni az adatvédelmi
tisztviselő nevét és elérhetőségét, és azokat a felügyeleti hatósággal is közölni kell.

Az adatvédelmi tisztviselő jogállása

Az adatkezelőnek biztosítania kell, hogy az adatvédelmi tisztviselő a személyes
adatok védelmével kapcsolatos összes ügybe megfelelő módon és időben bekapcsolódjon. Biztosítani kell, hogy az
adatvédelmi tisztviselő szakértői szintű ismereteinek fenntartásához szükséges források rendelkezésre
álljanak.

Az adatvédelmi tisztviselő a feladatai ellátásával kapcsolatban utasításokat
senkitől nem fogadhat el. Az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó az adatvédelmi tisztviselőt feladatai ellátásával
összefüggésben nem bocsáthatja el és szankcióval sem sújthatja. Az adatvédelmi tisztviselő közvetlenül az
adatkezelő vagy az adatfeldolgozó legfelső vezetésének tartozik felelősséggel.

Az érintettek a személyes adataik kezeléséhez és jogaik gyakorlásához kapcsolódó
valamennyi kérdésben az adatvédelmi tisztviselőhöz fordulhatnak.

Az adatvédelmi tisztviselőt feladatai teljesítésével kapcsolatban titoktartási
kötelezettség vagy az adatok bizalmas kezelésére vonatkozó kötelezettség köti.

Az adatvédelmi tisztviselő más feladatokat is elláthat, de a feladatokkal
kapcsolatban összeférhetetlenség ne álljon fenn.

Az adatvédelmi tisztviselő feladatai

  • Tájékoztat és szakmai tanácsot ad az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó, továbbá
    az adatkezelést végző alkalmazottak részére;

  • ellenőrzi az adatkezelő vagy az adatfeldolgozó személyes adatok védelmével
    kapcsolatos belső szabályainak való megfelelést;

  • kérésre szakmai tanácsot ad az adatvédelmi hatásvizsgálatra vonatkozóan,
    valamint nyomon követi a hatásvizsgálat elvégzését;

  • együttműködik a felügyeleti hatósággal.

Adatvédelmi incidens

Az adatvédelmi incidens a biztonság olyan sérülése, amely a továbbított, tárolt
vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisítését, elvesztését, megváltoztatását,
jogosulatlan közlését vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi.

Az adatvédelmi incidens megfelelő és kellő idejű intézkedés hiányában fizikai,
vagyoni vagy nem vagyoni károkat okozhat a természetes személyeknek, többek között a személyes adataik feletti
rendelkezés elvesztését vagy a jogaik korlátozását, a hátrányos megkülönböztetést, a személyazonosság-lopást
vagy a személyazonossággal való visszaélést.

Az adatvédelmi incidenst indokolatlan késedelem nélkül, legkésőbb 72 órán belül be
kell jelenteni az illetékes felügyeleti hatóságnál, kivéve, ha az elszámoltathatóság elvével összhangban
bizonyítani lehet, hogy az adatvédelmi incidens valószínűleg nem jár kockázattal a természetes személyek jogaira
és szabadságaira nézve.

Az érintett személyt késedelem nélkül tájékoztatni kell, ha az adatvédelmi incidens
valószínűsíthetően magas kockázattal jár a természetes személy jogaira és szabadságára nézve, annak érdekében,
hogy megtehesse a szükséges óvintézkedéseket.

Ügyviteli és nyilvántartás célú adatkezelés

A szervezet a tevékenységéhez tartozó esetekben, illetve ügyviteli és
nyilvántartási célból személyes adatokat is kezelhet.

Az adatkezelés alapjául az érintett személy megfelelő tájékoztatásán alapuló
önkéntes és határozott hozzájárulás szolgál. A részletes tájékoztatás – amely kiterjed az adatkezelés céljára,
jogalapjára és időtartamára valamint az érintett személy jogaira – után az érintettet figyelmeztetni kell az
adatkezelés önkéntes jellegére. Az adatkezeléshez való hozzájárulást írásban rögzíteni
kell.

Az ügyviteli és nyilvántartási célból történő adatkezelés az alábbi célokat
szolgálja:

  • a szervezet tagjainak és munkavállalóinak adatkezelése, amely jogszabályi
    kötelezettségen alapul;

  • a szervezettel megbízási jogviszonyban álló személyek adatkezelése
    kapcsolattartási, elszámolási és nyilvántartási célból;

  • a szervezettel üzleti kapcsolatban álló más szervezetek, intézmények és
    vállalkozások kapcsolattartói adatai, amelyek természetes személyek elérhetőségi és azonosítási adatai is
    lehetnek;

A fentiek szerinti adatkezelés egyrészről jogszabályi kötelezettségen alapul,
másrészről pedig az érintett személy kifejezetten hozzájárult adatai kezeléséhez (például munkaszerződés
céljából vagy weboldalon partnerként regisztrált, stb.)

A szervezethez írásos formában eljuttatott – személyes adatokat is tartalmazó –
dokumentumok (például önéletrajz, álláskeresési jelentkezés, egyéb beadvány, stb.) esetében az érintett személy
hozzájárulását vélelmezni kell. Az ügy lezárulta után – további felhasználásra vonatkozó hozzájárulás hiányában
– az iratokat meg kell semmisíteni. A megsemmisítés tényét jegyzőkönyvben kell rögzíteni.

Az ügyviteli célú adatkezelés esetében a személyes adatok kizárólag az adott ügy
irataiban és a nyilvántartásokban szerepelnek. Ezen adatok kezelése a kezelés alapjául szolgáló irat
selejtezéséig tart.

Az ügyviteli és nyilvántartási célból történő adatkezelést – annak biztosítása
érdekében, hogy a személyes adatok tárolása a szükséges időtartamra korlátozódjon, – évente felül kell
vizsgálni, a pontatlan személyes adatokat haladéktalanul törölni kell.

Az ügyviteli és nyilvántartási célból történő adatkezelés esetében is biztosítani
kell a jogszabályoknak való megfelelést.

Egyéb célból történő adatkezelés

Amennyiben a szervezet olyan adatkezelést kíván végezni, amely ebben a
szabályzatban nem szerepel, előzetesen ezen belső szabályzatát kell megfelelően kiegészíteni, illetve az új
adatkezelési célnak megfelelő rész-szabályokat hozzákapcsolni.

A szabályzathoz tartozó egyéb dokumentumok

Az adatvédelmi és adatkezelési szabályzathoz kell kapcsolni és azzal együtt kezelni
azokat a dokumentumokat és szabályozásokat, amelyek például az adatkezeléshez hozzájáruló írásbeli nyilatkozatot
tartalmazzák vagy például weboldalak esetén a kötelező adatkezelési tájékoztatót írják le.

Az adatkezelés alapjául szolgáló jogszabályok

  • AZ EURÓPAI PARLAMENT ÉS A TANÁCS (EU) 2016/679 RENDELETE (2016. április 27.) a
    természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok
    szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi
    rendelet).

  • 2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az
    információszabadságról.

  • A köziratokról, a közlevéltárakról és a magánlevéltári anyag védelméről szóló
    1995. évi LXVI. törvény.

  • A közfeladatot ellátó szervek iratkezelésének általános követelményeiről szóló
    335/2005. (XII. 29.) Korm. rendelet.